Yeni nesil oyun konsolu? Play Station 5’mi Xbox Series X’mi? Yardım..

Bilgili tarafından 18 Kasım 2020 tarihinde soruldu Konsol ve Oyunlar.

herkese selam, malum evde çok vakit geçiriyoruz ve yeni nesil oyun konsolu satın almayı düşünüyorum. Daha doğrusu yurt dışından bir akrabam getirecek ülkemizde vergi ve kurdan dolayı çok yüksek fiyatlar. Sizce hem donanım hem de işlevsellik açışısından PS5’mi yoksa X Box Series X’mi almalıyım? Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevirinim.

Yorum Ekle
8 Cevap(lar)
Acemi tarafından 26 Kasım 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

Konsollar piyasaya sürüldükten sonra kıyaslamak doğru olur fikrimce, ama görseller , tanıtım destek ve Türkiye Fiyatları önemli , ama kazanan yine Sony olur , çünkü kitlesi fazla , oyun sayısı daha çok gibi etmenler var

Yorum Ekle
Acemi tarafından 27 Kasım 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

Konsollar tamamiyle bulut tabanına geçene kadar Playstation markası Xbox markasının önünde yarışa devam edecektir, iş Cloud tarafına geçtiği zaman işin rengi değişecek zaten ortada konsol diye bir olay kalmayacağı için para sunucu tarafından döneceği ve Sony bu tarafta zayıf olduğu için rakipleri karşısında zayıflayacaktır. Microsoft bu yüzden rakibinin Sony değil Amazon, Google ve Nvidia olduğunu boşuna söylemiyor.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 25 Kasım 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

Microsoft Sony e göre hem konsol hemde PC için güzel alternatifler sunuyor.Ben senelerdir XboX sahibiyim hatta yılbaşı sonrası X kasa almayı düşünüyorum.Sony nin kendine özel oyunları akıl alsada fiyatları ayrı akıl alıyor.Microsoft un Game Pass olayının hem PC hemde Konsol da oyun fırsatı tanıması tüketicinin avantajına.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 25 Kasım 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

Xbox Series S alır, gamepass ultimate çakar hem pc’de hem de konsolda keyfime bakarım. Bir oyuna 800 lira veren çok az kişi çıkar, Sony Türkiye ekibine kolay gelsin şimdiden.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 27 Kasım 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

Daha önce dediğim gibi fiyatları yüksek olursa konsol satışı azalır. Uygun fiyatlı ama düşük donanımlı bir Xbox modeli geleceği söyleniyor. Series S olarak. Bu konsol satabilir.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 28 Kasım 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

Xbox özel oyunlarına yenilerini eklemeli. Teknik detaylar konsolu sattırmıyor, özel oyunlar sattırıyor. Halo ve Gears of War serileri eskisi kadar ilgi uyandırmıyor. Forza’nın da son oyunları bir önceki oyunlarından çok da farklı değil. Yeni seriler başlatmalılar. PS4 teknik olarak One’dan gerideydi ancak konsolun son aylarına kadar muhteşem oyunlar çıkarmaya devam ederek Xbox One’a karşı ezici bir satış başarısı gösterdiler.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 28 Kasım 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

ama ne yazıkki türkiye de fiyatlar inanılmaz yüksek :/

Yorum Ekle
Acemi tarafından 8 Aralık 2020 tarihinde cevaplandırıldı.

Öyle güzel konu başlığı gelmiş ki form bir anda hortlamış 🙂 artık kimse futbol oynamak için konsol almıyor o yüzden xbox aslında bir tık önde ama gel gelelim Uncharted, god of war gibi oyunların serisi devam ederse ps5 her eve ihtiyaç olur

Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz Gizlilik Politikası & Kullanım Şartları.