Otel rezervasyonunu aracı firmalardan yapmak sizce ne kadar iyi?

Acemi tarafından 27 Şubat 2019 tarihinde soruldu Tatil & Seyahat & Uçak Bileti.

Selam arkadaşlar. Yaz tatili geliyor dersem kızmayın ama malum her şey pahalı bizde erken rezervasyon yaptırıyoruz. Bu rezervasyonları acentalardan yaptırmak mı yoksa Hotels.com gibi sitelerden yapmak mı daha iyi. Yoksa direkt otel ile irtibata geçip yapmak mı?

Yorum Ekle
6 Cevap(lar)
Bilgili tarafından 27 Şubat 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

Selam bence otelleri dikret arama işine hiç girme çok zarar edersin. Tatil için en iyi yer acentalar gibi gözüksede şu anda internetten bu işlemin yapılması tartışılamdan en ucuza gelen yöntem. Sebebi ise internette hepsi açık şekilde birbirlerine rakipler. Böylece devamlı indirimler yapıp en düşük fiyatı vermeye çalışıyolar. Hatta bazen iptallerde bile ücret kesmiyorlar.  Tavsiyem nereden yapacaksın bilmiyorum ama internetten yap. Acenta bile olsa o acentanın web sitesinden yapmalısın.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 27 Şubat 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

Eğer otelden yaptırırsanız avantajlı olmazsınız. Acentalar ve hotels, booking gibi siteler önceden anlaşma yapıyorlar. Ama diyelimki acil konaklama yapmanız lazım ve otelden yapmak zorundasınız otele girdiniz 200 Lira konaklama dedi. Hemen telefondan açıkn otel uygulamasını bakın fiyata 130 Lira filan çıkar buradan yapıyorum deyin fiyatı hemen ona indiriyorlar. Ben inadına girip geri çıkıp rezervasyonu internetten yapıyorum. Hem hotels.com 10 konaklamaya bir gece de hediye ediyor. Ne diye uğraşalım değil mi? İnterneti kullanın bence.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 27 Şubat 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

Hocam bence Acentaların web sitelerini tercih edin. Zaten işlem yaptıktan sonra hemen iletişime geçiyorlar. Otele giriş belgenize kadar gönderiyorlar. Bu sayede tüm işlemleriniz garanti altında oluyor. E bide para iadesi alırsanız tatiliniz daha keyifli geçer. Biraz erken ama şimdiden iyi tatiller 🙂

Yorum Ekle
Acemi tarafından 27 Şubat 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

Öncei bir acentanın joly tur, pronto tur, tatil.com artık hangisi olursa yerine gidip ayrıntılı bilgi almak. Daha sonra ise internetten tercih ettiğiniz otellerin yorumuna bakarak yine internet üzerinden rezervasyon yaptırmak en mantıklısı. Böylece gitmeden otel hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 27 Şubat 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

İnternet en iyisi dostum acentalar filan hep kar ekleyerek satış yapıyorlar.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 28 Şubat 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

Tatil güzel ucuz olsun diyorsan erken rezervasyon ve internetten yap.

Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz Gizlilik Politikası & Kullanım Şartları.