En iyi yurtdışı tatil tavsiyesi olan?

Bilgili tarafından 7 Kasım 2018 tarihinde soruldu Tatil & Seyahat & Uçak Bileti.
Cevaplandı

merhabalar. İlk defa yurtdışına çıkmayı düşünüyorum, dilim de malesef pek yok. Bütçem de 1250 tl civarı. Tur tavsiyesi olan varmı? Birde bu turlarda ekstra ücret olarak ne öderim? Yemekler fiyata dahil mi değilsede ne kadar harcarım? Daha önceden giden arkadaşlar varsa bilgi verirlermi? Şimdiden teşekkürler.

Yorum Ekle
4 Cevap(lar)
Acemi tarafından 8 Kasım 2018 tarihinde cevaplandırıldı.
En iyi cevap

Malasef bu bütçeyle yurtdışı tatilin imkansız bence. 1250 tl yaklaşık 350 euro yapar ve kısaca masraflar şu şekilde : 1- pasaport 10 yıllık 630 TL. 2- en uygun tur 350 Eurodan başlıyor. 3- vize ücreti kendin bile alsan 80 Euro 4- yurt dışı çıkış hacı 15 tl. 5- sigorta 100 tl. 6- kaç gün kalacaksın bilmiyorum ama sabah kahvaltısını otelde yapsan bile günlük 30 euro yeme içmeye hazırlar. extra turlara girmessen benzinlik veya orman kenarında beklersin. Yani bence biraz da ha para biriktir daha mantıklı.

Yorum Ekle
Bilgili tarafından 8 Kasım 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

Tura niye gerek var? Git kendin özgürce gez dolaş bence başkalarına da bağımlı olmazsın. O tek başına gezmenin keşfetmenin de heycanını yaşarsın

Yorum Ekle
Acemi tarafından 6 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

Bence de tur şirketlerinin şehir içerisinde yaptıracakları programlar gereksiz pahalı. Bunun sebebide tur rehberlerinin maaşını neredeyse oradan kazanması. Gitmeden araştırmalar yapın haritalar edinin böylece gittiğinizde nereyi nasıl gezeceğinizi bilir ve 100 euroluk turu 25 euroya halledebilirsiniz. Dil bilmiyor ve ilk deneyiminiz ise turla gitmenizde fayda var sonrasında tek hareket edebilirsiniz. İyi tatiller.

Yorum Ekle
Acemi tarafından 6 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

Bilmediğiniz yer ve ne yapacağınızı kestiremiyorsanız tavsiyem Sırbistan’ı tavisye ediyorum. Hem bütçenize uygun hem ucuz hemde çok fazla türk ve türkçe kelime var 🙂 Osmanlının eseri yani otelde üşüdüğünüzde yorgan demeniz yeterli 😀

Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz Gizlilik Politikası & Kullanım Şartları.