En iyi bebek araba koltuğu?

Bilgili tarafından 11 Aralık 2018 tarihinde soruldu Bebek & Çocuk.

Kızımız artık oturabiliyor. Artık araba koltuğu alma zamanı geldi diye eşimle düşünüyoruz hem güvenlik açısından hemde bebeğimizin rahat seyahat etme açısından. Ne tavsiye edersiniz?

Yorum Ekle
11 Cevap(lar)
Bilgili tarafından 11 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

bence en önemlisi; marka seçimi. Piyasadaki çakma çin mallarını sıralayayım önce;rnrnMarka seçimi ve güvenirlik birinci öncelik olması gerekir bence. Piyasadaki çakma güvenir olmayanları söyleyim ben size :rnrnKraft, Pierre Cardin, Kanz, Koala, Wei-ß, Sunny Baby, Prego vs bunlar maalesef  çakma markalar ucuz ülkelerde yaptırıp satmaya çalışıyorlar doğal olarak ta paranıza yazık hiç almayın bu markaların ürünlerini daha iyi!rnrnTavsiye edeceğim Avrupa malları :rnrnBesafe, Britax Römer, Cybex, Maxi Cosi, Peg-Pérego, Bebe Confort, Chicco.  Bunların içindeki ilk 4 marka dünyanın en iyi bebek araba koltuğu üreten markalar. Hemen hemen aralarındaki güvenlik kalitesi aynı sadece kullanım ve konfor açısından farklılıkları olur.rnrnBence alırken bu konuya çok önem verin, kücücük canlar taşıyacaklar bu ürünler sonuçta. Herhangi bir sorunuz olursa da yardımcı olmak isterim

evet bu marka bilgileri iyi oldu teşekkür ederim

tarafından 12 Aralık 2018 tarihinde yorum yapıldı.
Yorum Ekle
Bilgili tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

herşeyden önce şu bilgi önemli oto koltuğu alırken Isofix özelliğinin olup olmadığı, ilk kriterlerin arasında yer almalı! Sonra marka ve modeller gelmeli.

Yorum Ekle
Bilgili tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

Piyasada çok fazla marka var ve bazılarının da fiyatları anormal yüksek. Belki ikinci el düşünülebilinir. Biz Maxi Cosi Rodifix modelini almıştık fiyatı 700 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam geçen sene. Isofix olayı artık hemen hemen her markada mevcut zaten. Dediğim ürüne bakabilirsiniz biz çok memnun kaldık. En beğendiğim yanı da oto koltuğu araca tek tıkla bağlanabiliyor. 3 nokta kemer bağlantısı mevcut çocuk için gayet güvenli

Yorum Ekle
Bilgili tarafından 15 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

benimde şöyle bir görüşüm var bence önemli. 150cm’den kısa ve 36 kg altı çocukların araç ile taşınması sırasında zorunludur oto koltukları. 1 yaş altı çocuklarda bebeğin yüzü arkaya bakması zorunludur. Bu durumda okuduğuma göre yaşanan kazalarda (Allah korusun) çocuğa hasar konusunda %90 oranında da azaltıyormuş!rnrnAraştırmalarım sonrasında da en iyi marka sıralaması oto koltukları arasında şu şekildernrn tBritax Römerrn tBeSafern tMaxi Cosirn tChiccorn tNunarn tCybexrn tRecarorn tJoiern tKraftrn tBabyPlusrnrnUmarım faydalı olmuştur, malum çok önemli bir konu tüm çocuklarımız için

Yorum Ekle
Bilgili tarafından 15 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

eğer be safe düşünüyorsanın kesinlikle tavsiye ederim bende çok memnun kaldık. Tecrübelerim için de , oturma pozisyonu olarak oğlum çok rahat ediyor, çevresine rahatlıkla bakınıyor, başka marka koltuk kullandım fakat alçakta kaldığı için ağladı ve sıkıldı, değiştirmek zorunda kaldık, benim miniğim birkaç kere istifra etti koltuktayken, kılıf baya kirlendi. Çok rahat çıkarıp yıkadıktan sonra taktık.

evet kullanıcı yorumları baya iyi sizde dediğinize göre

tarafından 16 Aralık 2018 tarihinde yorum yapıldı.

birde sölemeyi unuttum be safe koltuğu seçmemizde en büyük etken yüksek olması çocuk yüksekte kaldığı için dışarıya çok rahat bakabilir bir de yatma pozisyonu çok ideal.

tarafından 17 Aralık 2018 tarihinde yorum yapıldı.
Yorum Ekle
Bilgili tarafından 20 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

dünyanın en iyi markası oto koltuğunda Britax Römer dır. Eğerki bu konuda çok hassas ve bütçeniz varsa bu markayı en önceliğe koyun derim.

bu markayı hiç duymamıştım ama eminim çok pahalıdır 😀

tarafından 22 Aralık 2018 tarihinde yorum yapıldı.
Yorum Ekle
Acemi tarafından 20 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

Biz de Maxi cosi Axiss Fix modelini kullanıyorum, koltuk kumaşı 30 derecede yıkanabiliyor. Bebeğin oturmasını istediğiniz yönü kontrol panelinden ayarlayabiliyorsunuz. Bunun dışında koltuk yüksekliği ve başın temas ettiği yaslanma alanının pozisyonu bebeğin yatış pozisyonuna göre ayarlanabiliyor. Uyku pozisyonu için de koltuk yeteri kadar geriye yatabiliyor, kızımın rahat ettiğini düşünüyorum.

Yorum Ekle
Bilgili tarafından 23 Aralık 2018 tarihinde cevaplandırıldı.

Cevabınız için teşekkür ederim.rnrnVerdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Geçenlerde eşimle gezerken gördük Be Safe markasının bebek oto koltuklarını. Isofixli ve 9-18 kg dediler ama bir kaç kg daha kullanılabilir diye düşünüyorum.  Beğendik oto koltuğunu ama daha ucuza nerden nasıl alabilirim diye düşünmeye başladım fiyatlar çok yüksek :)rnrn

Yorum Ekle
Bilgili tarafından 2 Ocak 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

bence çok marka takıntılığına gerek yok. ADAC testlerini geçmiş olması ve isofixinin olması yeterliydi benim için.

Yorum Ekle
Bilgili tarafından 4 Ocak 2019 tarihinde cevaplandırıldı.

maxi cosi aralarındaki en rahat ve tüm testlerden geçmiş bebek oto koltuğudur arkadaşlar

Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz Gizlilik Politikası & Kullanım Şartları.