Basketbol Ayakkabısı Alacağım Karar Veremiyorum

Acemi tarafından 19 Ocak 2021 tarihinde soruldu Outdoor & Sporlar.

Merhaba, yakın zamanda bir basketbol ayakkabısı almak istediğimden dolayı bazı hoşuma giden modellere baktım fakat çok arada kaldım. Basketbolu sürekli dışarda oynuyorum o nedenle ayakkabı seçimimi ona göre yaptım. Şuan 16 yaşındayım, 1.70 boyunda ve 62 kiloyum. Genellikle oyun kurucu oynuyorum. Şuana kadar baktığım modeller Harden Stepback, Kyrie Flytrap 3 ve Lebron Witness 4.

Lebron Witness 4’ü açıkçası pek almayı düşünmüyorum çünkü pozisyonuma uygun değil fakat indirimle birlikte gayet güzel gözüküyor fiyatı. Fakat en önemlisi Harden Stepback mi almalıyım yoksa Kyrie Flytrap 3 mü? Kyrie için aklımda olan en büyük soru yani internette okuduğum üzere hiçbir düşüşten korumaması tabanının çok sert olması. Ne kadar oyun kurucu olsam da çok fazla zıplıyorum. Rebound’a çok çıkıyorum. Çok arada kaldım, dışarı çıkamadığımdan ayakkabılara da bakamıyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yorum Ekle
2 Cevap(lar)
Acemi tarafından 23 Ocak 2021 tarihinde cevaplandırıldı.

bende her akşam sokakta bulunan basket sahalarına arkadaşlarla toplanıp giden biriyim. bence sokakta oyun kurucu oynuyosan ayağında olması gereken ayakkabı kyrie flytrap çünkü saha zemini taş olduğu için ayağını ve kaslarını normal zemine geçtiğinde en iyi şekilde korucak olan o. ayakabının sert yapısı taşta kaymandan korur tam aksine daha iyi zıplamanı sağlar.taban sertliği de hızlanmanı en iyi şekilde etkiler.harden ve lebron bu alanda daha kaygan,yumuşak ve profesyonel zeminde kullanılır.harden’ın esnek kumaşı ayağını taş zeminde korumaz. lebron ise hareket alanını kısıtlar.

Yorum için teşekkürler, Harden Stepback çok güzel bir indirime girince ve ucuz gelince Harden Stepback’i aldım. Oynadığım basketbol sahasında olan birkaç kişiye de ayakkabıyı almadan önce sormuştum ki öncesinde kullanan varmış dışarısı için uygun olduğunu söyledi. Ne kadar doğru bilemeyeceğim fakat yanlış bir seçim yaptıysam bile ayakkabıyı çoktan sipariş ettim ki bir daha bu kadar büyük bir indirim yakalayabileceğimi sanmıyorum. Kyrie Flytrap 3’ün incelemelerine baktığımda yastıklamasının baya kötü olduğunu söylüyorlardı ne kadar doğru bilemiyorum.

tarafından 23 Ocak 2021 tarihinde yorum yapıldı.
Yorum Ekle
Acemi tarafından 21 Ocak 2021 tarihinde cevaplandırıldı.

şimdi öncelikle bende profesyonel olarak yaklaşık 7 senedir büyük kulüplerde oyun kurucu oynuyorum ve oyun kurucu olarak ayakkabı alırken tercih ettiğim esnek olması,hafif olması ve parkede kaymaması.burda senin tercih etmen gereken tam olarak harden stepback.yapısının esnek oluşu ve hafifliği senin hep zıplamanı hem hızlanmanı en iyi şekilde etkiler. kyrie’nin zemininin sertliği senin hareketlerini kısıtlar ve zıplamanı olumsuz etkiler. lebron ise tam olarak pivot ayakkabısıdır ağır ve sert yapısıyla çok fazla hızlanmaya önem vermez ayağın yere sağlam basmasını sağlar

Çok teşekkürler, aklımdaki soru işaretlerini aldınız. Ben Kyrie ile daha iyi crossover yapabileceğimi düşünüyordum çünkü ayakkabının yan tarafları da biraz kavisli olduğu için daha kolay yapılır diye düşünüyordum fakat Harden Stepback bana daha cazip geldi bu yorumdan sonra. Çok teşekkürler.

tarafından 21 Ocak 2021 tarihinde yorum yapıldı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz Gizlilik Politikası & Kullanım Şartları.